ELEKTRYK WARSZAWA - Poradnik
Iskrzące / uszkodzone gniazda

« Powrót do listy artykułów

Iskrzące / uszkodzone gniazda

01.09.2021

Gniazda elektryczne są elementami instalacji elektrycznych, które najczęściej ulegają awariom. Przyczyn może być wiele. Jednym z głównych objawów uszkodzenia gniazda jest jego iskrzenie. Może to powodować niebezpieczne sytuacje – od uszkodzenia urządzenia podłączonego do wadliwego gniazda, aż po porażenie prądem lub pożar.

Wyskakiwanie korków, czyli rozłączanie zabezpieczeń w skrzynce elektrycznej

Powodem pojawienia się iskier w gnieździe może być użycie przewodów o zbyt małym przekroju niż przewidziane w projekcie lub poprowadzenie instalacji w pobliżu źródła ciepła (np. kominka). Wysoka temperatura może stopić izolację na przewodach, co będzie skutkowało awarią gniazda lub nawet całej instalacji.

W przypadku stwierdzenia tego typu usterki należy niezwłocznie zaprzestać korzystania z uszkodzonego gniazdka oraz wyłączyć obwód, do którego podpięte jest gniazdko. W celu usunięcia tego typu awarii najlepiej skontaktować się z wykwalifikowanym elektrykiem.

Elektryk Warszawa - Działamy na terenie całego miasta i okolic

Świadczymy usługi pogotowia elektrycznego na obszarze całej aglomeracji warszawskiej. Wykonujemy szybkie naprawy takie jak: wymiana gniazdek, naprawa gniazdek, naprawa bezpieczników, montaż płyt elektrycznych, montaż płyt indukcyjnych, pomiary instalacji.

Zapraszamy: tel. 512 224 154, e-mail: serwis@elektryk-24.com.pl

Elektryk 24h
Regulamin korzystania z serwisu i polityka prywatności
Copyright(c) 2020. Niniejsze strony mają charakter informacyjny