ELEKTRYK WARSZAWA - Poradnik
Awaria elektryczna - co robić?

« Powrót do listy artykułów

Jak postępować w wypadku awarii elektrycznej

07.06.2021

Jeśli niespodziewanie „zabrakło” prądu, zgasł telewizor, przestały działać wszystkie urządzenia w domu – upewnij się czy awaria dotyczy tylko Twojego lokalu. Może się okazać, że nastąpiło planowe wyłączenie prądu na jakimś obszarze lub awaria dotyczy większej ilości mieszkań / domów. Sprawdź czy u sąsiadów jest prąd lub zadzwoń do swojego zakładu energetycznego. Po upewnieniu się, że awaria elektryczna dotyczy tylko Twojego lokalu, możesz próbować zdiagnozować usterkę lub zadzwonić po wykwalifikowanego elektryka.

Co robić w przypadku awarii elektrycznej. Elektryk Warszawa.

Większość elektryków dysponuje specjalistycznymi urządzeniami i miernikami, które szybko i bezpiecznie pozwolą na znalezienie przyczyn awarii elektrycznej w Twoim domu.

Jeśli jednak chcesz spróbować samodzielnie zdiagnozować usterkę to możesz sprawdzić bezpieczniki, wszystkie widoczne przewody elektryczne i gniazdka, urządzenia elektryczne. W przypadku gdy nie masz odpowiednich mierników, nie rekomendujemy samodzielnego szukania przyczyn awarii ani „podnoszenia” bezpieczników „na siłę”. Nigdy nie wkładaj nic do gniazdka, aby sprawdzić czy jest w nim prąd. Gdy żaden przewód lub gniazdko nie nosi widocznych uszkodzeń – zadzwoń po fachowca.

Jeżeli jesteś pewien, że awarię spowodowało jedno z urządzeń elektrycznych, odłącz je od prądu. Nie podłączaj urządzenia ponownie gdyż może to spowodować większe uszkodzenia zarówno w urządzeniu, jak i w sieci elektrycznej w Twoim domu.

Elektryk Warszawa - Działamy na terenie całego miasta i okolic

Świadczymy usługi pogotowia elektrycznego na obszarze całej aglomeracji warszawskiej. Wykonujemy szybkie naprawy takie jak: wymiana gniazdek, naprawa gniazdek, naprawa bezpieczników, montaż płyt elektrycznych, montaż płyt indukcyjnych, pomiary instalacji.

Zapraszamy: tel. 512 224 154, e-mail: serwis@elektryk-24.com.pl

Elektryk 24h
Regulamin korzystania z serwisu i polityka prywatności
Copyright(c) 2020. Niniejsze strony mają charakter informacyjny