ELEKTRYK WARSZAWA - Poradnik
Przestarzała instalacja elektryczna

« Powrót do listy artykułów

Przestarzała instalacja elektryczna

16.06.2021

W wielu dzielnicach Warszawy możemy spotkać stare kamienice i domy. Część z nich była wybudowana jeszcze przed wojną, część odbudowano zaraz po niej. W okolicach Warszawy, jak i w samym Centrum jest wiele takich budynków. Nie wszystkie zostały wyremontowane i nie we wszystkich wymieniono instalacje elektryczne.

W tego typu budynkach możemy spotkać instalacje oparte o aluminiowe okablowanie. Taki typ przewodów może ulec awarii. Najczęściej jest to złamanie przewodu i uszkodzenie zacisków łączeniowych. W obu przypadkach może dojść do zwarć.

Stara instalacja elektryczna. Elektryk Warszawa.

Najłagodniejszym skutkiem awarii instalacji opartej o aluminiowe przewody jest uszkodzenia urządzenia podłączonego do sieci. Niestety zwarcie w takiej instalacji może doprowadzić nawet do pożaru.

Należy pamiętać, że instalacje w starych budynkach były projektowane w czasach gdy zapotrzebowanie na prąd było znacznie mniejsze i w dzisiejszych czasach mogą nie wytrzymać obciążenia jakiemu je poddamy.

Wymiana przestarzałej instalacji jest skomplikowana, często wiąże się z wymianą całego okablowania i remontem lokalu. Taką wymianę należy zdecydowanie zlecić specjalistycznej firmie.

Elektryk Warszawa - Działamy na terenie całego miasta i okolic

Świadczymy usługi pogotowia elektrycznego na obszarze całej aglomeracji warszawskiej. Wykonujemy szybkie naprawy takie jak: wymiana gniazdek, naprawa gniazdek, naprawa bezpieczników, montaż płyt elektrycznych, montaż płyt indukcyjnych, pomiary instalacji.

Zapraszamy: tel. 512 224 154, e-mail: serwis@elektryk-24.com.pl

Elektryk 24h
Regulamin korzystania z serwisu i polityka prywatności
Copyright(c) 2020. Niniejsze strony mają charakter informacyjny