ELEKTRYK WARSZAWA - Poradnik
Nieprawidłowo wykonana instalacja elektryczna

« Powrót do listy artykułów

Nieprawidłowo wykonana instalacja elektryczna

25.06.2021

Pisaliśmy już o przestarzałych instalacjach elektrycznych w starym budownictwie. Większość osób jest przekonana, że kupując mieszkanie w nowym budynku lub domek od dewelopera, problem z instalacją elektryczną nie istnieje. A jednak… Bardzo często okazuje się, że jesteśmy w błędzie.

Problemy w nowych domach i mieszkaniach mogą wynikać ze źle przeprowadzonych prac na etapie budowy, oszczędności, a nawet złego przygotowania instalacji już na etapie projektowania.

Stara instalacja elektryczna. Elektryk Warszawa.

W przypadku domów zdarza się złe określenie mocy przyłączeniowej. Trzeba zwrócić na to uwagę, gdyż źle obliczona moc przyłączeniowa może znacznie obniżyć sprawność domowej sieci elektrycznej. Należy wziąć pod uwagę wszystkie urządzenia o zwiększonym poborze mocy takie jak: kuchenki, elektryczne, podgrzewacze do wody czy gniazda do ładowania samochodów elektrycznych, które stają się coraz bardziej popularne.

Kolejnym błędem, który możemy spotkać w nowych lokalach jest złe poprowadzenie przewodów np. zbyt blisko źródeł ciepła takich jak grzejniki czy kominek.

Zdarza się również, że w wyniku pośpiechu lub niedopilnowania, przewody umiejscowione są niezgodnie z projektem. Taki typ usterki może utrudnić wykończenie lokalu – istnieje ryzyko uszkodzenia przewodów podczas wieszania szafek czy montażu elementów wykończenia.

Kolejnym typem usterki, na które możemy się natknąć, jest użycie tańszych przewodów o mniejszym przekroju niż te przewidziane w projekcie. Takie wykonanie instalacji może powodować zwarcia, a w skrajnych wypadkach, może doprowadzić do pożaru.

Aby uniknąć problemów z instalacją elektryczną w odbieranym właśnie, wymarzonym mieszkaniu / domu zalecamy wykonanie pomiarów instalacji elektrycznej jeszcze przed rozpoczęciem prac wykończeniowych. Pomiary instalacji można zamówić w firmach elektrycznych.

Elektryk Warszawa - Działamy na terenie całego miasta i okolic

Świadczymy usługi pogotowia elektrycznego na obszarze całej aglomeracji warszawskiej. Wykonujemy szybkie naprawy takie jak: wymiana gniazdek, naprawa gniazdek, naprawa bezpieczników, montaż płyt elektrycznych, montaż płyt indukcyjnych, pomiary instalacji.

Zapraszamy: tel. 512 224 154, e-mail: serwis@elektryk-24.com.pl

Elektryk 24h
Regulamin korzystania z serwisu i polityka prywatności
Copyright(c) 2020. Niniejsze strony mają charakter informacyjny